Naujienos Kontaktai Foto galerija Vaizdo galerija Ugdymas karjerai2024 gegužės 26 
 
Navigacija
Naujienos
Apie IC
Įkūrimas
Vaizdo klipas
Išplanavimas
Darbo laikas
Veikla
Darbuotojai
Leidybos centras
Bazė
Paslaugos
CD katalogas
Interneto skaitykla
Bazė
Paslaugos
Konferencijų salė
Bazė
Paslaugos
Biblioteka
Bazė
Paslaugos
Nauji leidiniai

Kontaktai
Foto galerija
Vaizdo galerija
Comenius projekto dienoraštis. Kelionė į Prancūziją.

Here the three girls - members of Lithuanian team in Comenius projct “Health – getting fit for Europe” share their impressions from the first visit to St.Pol de Leon, France. The first article speaks about the importance of communication of different EU countries, the language and tradition role in multilingual Europe. The second article tells us about an interesting lecture by professor Robert Belle from Pierre et Marie Curie University. And finally the third author describes a visit in Thalado – a center of algues and the importance of different seaweeds.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai laimėjus Comenius projektą „Health - getting fit for Europe“, trys šios mokyklos mokinės Fausta Marija Leščiauskaitė, Ingrida Kurlinkutė, Liucija Alubickytė ir dvi mokytojos Ineta Leščiauskienė, Rasa Gabšytė išvyko į pirmąją projekto kelionę - Prancūzijos miestelį Saint Pol de Leon, kurio krantus skalauja Atlanto vandenynas.

Parengėme namų darbus – informacinę medžiagą apie vandens įtaką žmogaus sveikatai, apie vandens telkinius, ekologinius projektus Kelmės krašte, pristatėme savo gimnaziją visiems projekto dalyviams iš Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos. Savo namų darbus ir mokyklų pristatymus parengė visos delegacijos.

Projekto dalyviai lankydamiesi įvairiose paskaitose įgijo naujų žinių apie vandenį, kurias vėliau pritaikė grupėse darydami plakatus, tačiau priešpaskutinės dienos vakaras atnešė ir linksmybių - buvo rengiama Comenius vakarienė, kurioje kiekviena šalis vaišino savo tradiciniu maistu. Vakarienei įpusėjus, mokiniai surengė šokius, nepaisydami to, kad nebuvo muzikos. Šokti vėliau ėmė ir mokytojai. Ypač pasižymėjo lietuvių grupė, kitus išmokiusi lietuvių liaudies šokių - jie visiems labai patiko. Džiugu, kad lietuvių delegacija buvo pastebėta dėl puikių anglų kalbos žinių, taip pat minėti kaip krepšinio tauta.

Šio projekto dalyviai suprato, kaip svarbu susipažinti su kitų šalių kultūra, tradicijomis bei parodyti savas, kaip svarbu mokėti užsienio kalbą bei bendrauti. Kelionė buvo svarbi ne tik akademine - moksline prasme, jos metu buvo užmegzti puikūs tarptautiniai santykiai.

Fausta-Marija Leščiauskaite

Vizito metu lietuvių delegacija turėjo galimybę išgirsti Pjero ir Marijos Kiuri universiteto ir Nacionalinio mokslinių tyrimų centro (CNRS) profesoriaus Robert Belle paskaitą apie tirtas vėžio atsiradimo priežastis ir vandens įtaką žmogaus sveikatai. Visus dalyvius bei juos lydėjusius mokytojus itin sudomino profesoriaus paminėtas faktas, jog nėštumo laikotarpiu moterims nerekomenduojama valgyti jūros gėrybių, o ypač žuvies. Taip yra dėl to, jog viskas, ką mes, žmonės, išmetame į aplinką, vienaip ar kitaip patenka į vandenį. Žuvis gyvena vandenyje ir yra pats paskutinis ekologinio ciklo taškas, surenkantis visas koncentruotas nuodingąsias medžiagas, kurias mes išmetame. Šie rezultatai patvirtinti tik 2010 m., tad Jono Graičiūno gimnazijos mokinės bei Projekto mokytojos sužinojo šią informaciją vienos pirmųjų Europoje. Taip pat Jūrų biologinių tyrimų centre mes aplankėme įvairias laboratorijas, kuriose tiriami jūros gyvūnijos genai, galintys padėti išspręsti ar paaiškinti tam tikras žmogaus genetines ligas. Stebėjome, kaip dauginami eksperimentiniai dygliarykliai ir patys dirbome su mikroskopais.

Liucija Alubickytė

Kelionės metu lankėmės Roskofo jūros dumblių centre Le Comtoir des Algues. Sužinojome, kad dumbliai energiją gauna iš saulės šviesos, fotosinteze versdami neorganines medžiagas paprastais angliavandeniais. Dumblių vykdomos fotosintezės metu išskiriamas deguonis sudaro net apie 73-87 % viso pasaulyje išskiriamo deguonies! Tai įrodo, kad šie augalai yra labai svarbūs visai žmonijai. Jūros dumblių yra apie 25 000 atmainų. Paprastindami skirstymo sistemą ir grupuodami pagal pigmentą, mokslininkai įvardija keturias atmainas: žali, rusvi, melsvai žali ir žaliai raudoni. Daugiausiai naudojami rusvieji jūros dumbliai.

Jūros dumbliai naudingi ne tik išskiriamu milžinišku deguonies kiekiu, bet ir medicinine prasme. Visi jūros dumbliai koncentruoja jūros druską, todėl juose gausu mineralų ir mikroelementų. Vitaminai C ir E užkerta kelią senėjimui. Vandens dumbliai turi antioksidantinių savybių, kurie silpnina laisvųjų radikalų veikimą. Įdomu tai, kad tiek kokybinė, tiek kiekybinė makro ir mikro elementų sudėtis jūros dumbliuose panaši į žmogaus kraujo sudėtį – tai geriausias įrodymas, kodėl jūros dumbliai gerina sveikatą ir puoselėja grožį.

Vėliau mes turėjome galimybę jų paskanauti. Dumbliai buvo patiekti ant mažų duonos riekelių su truputėliu sviesto. Skonis išskirtinis, nes dauguma turbūt jų ragavo pirmąjį (ir galbūt paskutinį) kartą. Ne visiems patiko keistas šio produkto skonis, bet žinant, kad tai labai sveika, galima valgyti.

Manau, kad apsilankymas Roskofo jūros dumblių centre paliko neišdildomą įspūdį visiems projekto dalyviams. Mes tiek daug sužinojome, tad dabar pradėjome žiūrėti visai kitaip į šiuos jūros organizmus, kurie anksčiau atrodė tokie mažyčiai ir mažai reikšmingi.

Ingrida Kurlinkute

Daugiau nuotraukų iš kelionės foto galerijoje.

Kviečia
J.Graičiūno gimnazija

Ugdymas karjerai

Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
 

________________________________________________________________________________________
Copyright © 2007-2023 Antano Mikalajūno Informacijos centras

5096512 Informacijos centras Unikalių apsilankymų