Įspūdinga gimnazistų viešnagė Vilniuje
Parašyta Loreta 2010 lapkričio 08 d. 15:14

Neseniai Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos antrokai kartu su savo auklėtojomis R.Andriuškiene ir R.Sakalauskiene lankėsi Vilniuje. Lietuvos sostinė nuostabi tuo, kad vėl ir vėl būdamas joje gali pamatyti ir sužinoti nemažai naujo. Tai neišsenkantis žinių šaltinis. Ir šios kelionės tikslas buvo sužinoti, pamatyti ir, aišku, papramogauti. Plačiau...


Išplėstos naujienos

Neseniai Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos antrokai kartu su savo auklėtojomis R.Andriuškiene ir R.Sakalauskiene lankėsi Vilniuje. Lietuvos sostinė nuostabi tuo, kad vėl ir vėl būdamas joje gali pamatyti ir sužinoti nemažai naujo. Tai neišsenkantis žinių šaltinis. Ir šios kelionės tikslas buvo sužinoti, pamatyti ir, aišku, papramogauti.

Atvykę į Vilnių nuskubėjome į Vilniaus Belmonto pramogų parką, kur mūsų laukė puikūs instruktoriai - jie pakvietė į pramogų trasą. Gimnazistai galėjo išbandyti savo jėgas ir ištvermę įvairaus sudėtingumo trasose, nusileisti 333 metrų ilgio lynu, kuris užbaigia visas pramogas parke.

Šiek tiek sušalę, bet laimingi ir pilni įspūdžių skubėjome į Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centrą, kuris įsikūręs nuo seno žydams priklausiusiame pastate, Naugarduko g. 10. Čia mus pasitiko muziejaus darbuotojos ir pakvietė susipažinti su esančiomis ekspozicijomis.

Projekto „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ vadovė ir ekspozicijos kuratorė Danutė Selčinskaja pristatė šią parodą, kurioje atsiskleidžia tragedija, per antrąjį Pasaulinį karą ištikusi Lietuvos žydus. Parodos eksponatai liudija apie artimųjų netektis, persekiojamų vaikų siaubą, apie kilnius žmones, kurie, nepaisydami pavojaus, gelbėjo žydus.

Mokinius nustebino parodos naujoviškumas, nes eksponatai, visa surinkta medžiaga pateikta ne tradiciškai, o panaudojant naujas informacines komunikacines technologijas, yra interaktyvi. Jaunuoliai susidomėję klausėsi ir žiūrėjo per karą likusių gyvų Holokausto liudininkų atsiminimus ir pasakojimus tų žmonių, kurie gelbėjo žydų vaikus.

Aplankę šią ekspoziciją, buvome pakviesti į dar vieną parodą, kuri supažindino su žydų gyvenimu Lietuvoje, jų kultūros paveldu. Šią parodą sudaro labai informatyvūs stendai, kuriuose pasakojama apie žydų istoriją Lietuvoje nuo pirmųjų bendruomenių iki šių dienų. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti Torą, žydų Šventąjį raštą. Ekspozicijoje yra ir medžiagos, gautos iš Kelmės. Tai XX a. pirmos pusės žydų liaudies menininko Aarono Chaito kūrinys „Karaliaus Saliamono sostas“. Tai unikalus ir netipinis medžio drožybos darbas – jame daugiau nei 200 išdrožinėtų žmonių figūrėlių...

Buvome sužavėti muziejaus ekspozicijų turtingumu, darbuotojų nuoširdumu ir betarpišku bendravimu. Gavome dovanų – informacinės medžiagos apie muziejuje veikiančias parodas, vaizdo filmą „Litvakai. Nuo Vilniaus iki Jeruzalės“ apie iš Lietuvos kilusių žymių žydų, emigravusių į Izraelį, veiklą, dokumentinį filmą “Palieku tau savo vaiką… “ – tai karo metais vienas kitą pamilusių lietuvio ir žydės gyvenimo, meilės ir mirties istorija. Reikšminga mums dovanota vaizdo medžiaga apie Pasaulio Tautų Teisuolę Oną Šimaitę. Be to, į gimnazijos biblioteką parvežėme dovanotą knygą „Gyvybę ir duoną nešančios rankos“.

Reda Sakalauskienė, Raimonda Andriuškienė