Naujienos Kontaktai Foto galerija Vaizdo galerija Ugdymas karjerai2024 liepos 22 
 
Navigacija
Naujienos
Apie IC
Įkūrimas
Vaizdo klipas
Išplanavimas
Darbo laikas
Veikla
Darbuotojai
Leidybos centras
Bazė
Paslaugos
CD katalogas
Interneto skaitykla
Bazė
Paslaugos
Konferencijų salė
Bazė
Paslaugos
Biblioteka
Bazė
Paslaugos
Nauji leidiniai

Kontaktai
Foto galerija
Vaizdo galerija
Comenius projektas tęsiasi – Kelmės gimnazistų viešnagė Vokietijoje

Startavęs 2010 m rudenį Comenius projektas “Health - keeping fit for Europe”, skirtas skatinti Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Lietuvos jaunimo bendradarbiavimą ir bendravimą, toliau tęsiasi: šeši Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų I. Leščiauskienės, J. Gerbenienės ir I. Arlauskienės, išvyko į antrąjį partnerinį susitikimą Vokietijoje susipažinti su kitų šalių kultūromis, gilintis į sveikatos reikšmę ir sporto svarbą žmogui.
Vizito trukmė - septynios dienos, per kurias jaunimas turėjo galimybę pristatyti savo šalį, įveikti orientacines ir sportines užduotis, pagerinti užsienio kalbų žinias, susirasti naujų draugų.

Išlydėti artimųjų, nekantraudami išvykome į ilgai lauktą kelionę. Vokietijoje, Štutgarto oro uoste, mus pasitiko jau laukiančios šeimos, pas kurias gyvenome.

Kitą dieną vyko šalių ir mokyklų prisistatymai. Jų metu jaunimo grupės rodė savo paruoštus vaizdo filmus, kuriuose buvo parodoma, koks reikšmingas žmonių sveikatai sportas, kokia yra žalingų medžiagų įtaka jaunam organizmui. Mūsų delegacija į šią temą pažvelgė kiek plačiau. Juk sportas - tai ne tik svarsčių kilnojimas ar kamuolio mėtymas. Mes manome, kad žmogus sportuoja ir šokdamas! Šokis gali sujungti žmones į vieną judesį! Pasirodymo metu sušokome lietuvių liaudies šokį „Dirižablis“. Po to visa salė trepsėjo kartu su mumis. Įrodėme, kad esame tauta, turinti gilias tradicijas ir kultūrinį paveldą, kuriuo itin didžiuojamės. Po visų prisistatymų važiavome į uždaro paplūdimio aikštelę, kur vyko badmintono, tinklinio ir futbolo turnyrai. Vakare žiūrėjome mokyklos miuziklą „Tarzanas ir Džeinė“, kuris sužavėjo kostiumų ir grimo spalvingumu ir gyva instrumentine muzika.

Savaitgalį praleidome su savo šeimomis, pasirinkome sau norimą programą. Dauguma iš mūsų važiavo į Štutgarto miestą, vaikštinėjo po garsiąją Rūmų aikštę su nuostabiaisiais fontanais, architektūriniu paveldu ir istorine dvasia. Mėgavomės gatvės muzikantų pasirodymais, džiaugėmės saule ir prigulę ant žolės karštį malšinome ledais. Vakare visi susitikome poilsiavietėje, dainavome prie laužo, žaidėme ir geriau pažinome vienas kitą. Kitą dieną vieni, ištroškę ekstremalių pojūčių, vyko į atrakcionų parką, kiti prasmingai laiką leido muziejuose.

Daugiausia ištvermės ir atkaklumo pareikalavo pirmadienio užsiėmimai. Mūsų laukė orientacinė užduotis miške, kurios metu buvo patikrinta mūsų komandos vienybė bei sugebėjimas suprasti duotas užuominas. Nepaisydami nepalankaus oro, įveiktų ilgų kelio atkarpų, vis dar kupini energijos tęsėme nuotykius alpinizmo parke. Išbandę savo drąsą ir visiškai „išsunkti“ fiziškai, patraukėme ruoštis mūsų pamėgtam barbekiu.

Buvo liūdna, kai supratome, jog vizitas Vokietijoje baigiasi... Paskutinę jo dieną praleidome geriausių draugų būryje. Susiskirstę į tris mišrias grupes, dalyvavome skirtinguose užsiėmimuose. Vieni mokėsi gaminti sveiką maistą, kiti projektavo svajonių mokyklos kiemą, treti mokėsi dalyvaujančių šalių tradicinių šokių. Po pertraukos visi pristatėme savo veiklos rezultatus. Papietavę turėjome laisvo laiko - tuomet „medžiojome“ lauktuves.

Vakare pasipuošę susirinkome į atsisveikinimo vakarą. Dalijomės kartu praleisto laiko įspūdžiais, diskutavome įvairiausiomis temomis. Vėliau vyko diskoteka, kurioje visi sušokome vieną bendrą lietuvišką šokį. Apsikeitę adresais, su visais atsisveikinę ir jau laukdami rudenį atvykstančiųjų į mūsų gimnaziją, grįžome į mus priėmusias šeimas, pradėjome krautis lagaminus – ruošėmės kelionei namo.

Anksti rytą išskridome iš mus maloniai priėmusios Vokietijos. Skrisdami į Lietuvą apmąstėme, ko išmokome. Supratome, kad šypsena nieko nekainuoja, nenuskurdina tų, kurie ją dovanoja, bet praturtina tuos, kurie ją priima. Dėkojame mus lydėjusioms mokytojoms už gerą nuotaiką ir džiaugiamės turėję tokią galimybę įsilieti į Europos jaunimo tarpą!

Guoda Arlauskaitė, Digna Ūksaitė, Akvilė Gerbenytė,
Mindaugas Dimšlys, Simonas Urbelis, Mindaugas Klevinis

Kviečia
J.Graičiūno gimnazija

Ugdymas karjerai

Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
 

________________________________________________________________________________________
Copyright © 2007-2023 Antano Mikalajūno Informacijos centras

5195375 Informacijos centras Unikalių apsilankymų